Kalender 2021

Kalendarium 2021

Period

Media

Utställare

Teknik

1 - 7 januari

8 – 14 januari

Vernissagekort

Samlingsutställning

"Året som gått"

Öppettider:

helger, kl. 12-16


Susanne von Mentzer-Andersson

Bosse Ericsson

Natale Orlich

Sofia Di Marco

Kristina Nordin-Wesenlund

Nabil Daham

Glas, måleri,

och teckning 


15 – 21 januari

Vernissagekort

Som ovan



Susanne von Mentzer-Andersson

Bosse Ericsson

Natale Orlich

Sofia Di Marco

Kristina Nordin-Wesenlund

Nabil Daham


Glas, måleri,

och teckning

22 - 28 januari 

Vernissagekort


Som ovan


Susanne von Mentzer-Andersson

Sofia Toborg

Sofie Åkerlund

Cicki Jarneberg

Bosse Ericsson

Natale Orlich


Glas, måleri

och skulptur

29 januari –

4 februari

Vernissagekort

Som ovan


Susanne von Mentzer-Andersson

Sofia Toborg

Sofie Åkerlund

Cicki Jarneberg

Bosse Ericsson

Natale Orlich

Glas, måleri

och skulptur

5 – 11 februari

Vernissagekort

Som ovan


Susanne von Mentzer-Andersson

Sofia Toborg

Pamela Collin

Cicki Jarneberg

Olga Smedmark

Natale Orlich

Birgitta Walley

Glas, måleri,

skulptur och akvarell

12 – 18 februari

Vernissagekort

Som ovan


Susanne von Mentzer-Andersson

Sofia Toborg

Pamela Collin

Cicki Jarneberg

Olga Smedmark

Natale Orlich

Birgitta Walley

Glas, måleri,

skulptur och akvarell

19 – 25 februari

Vernissagekort

Annelie Björn

Akryl, akvarell & skulptur

26 februari – 4 mars

Vernissagekort

Annelie Björn

Akryl, akvarell & skulptur

5 – 11 mars

12 – 18 mars

19 – 25 mars

26 mars - 1 april

2 – 8 april

9 – 15 april

Jonna Jakobsson

16 – 22 april

Kim Sandefeldt

23 - 29 april 

Anneli Björn

Akryl, skulptur

30 april - 6 maj

7 – 13 maj

Birgitta Walley

14 – 20 maj

Birgitta Walley

21 - 27 maj 

Anna - Moa Vanky

28 maj - 3 juni

Eldrun Keiseraas Flink

4 – 10 juni

Jonas Lundh

11 – 17 juni

Camilla Helander

18 – 24 juni

Titti Sjöberg

25 juni – 1 juli

2 – 8 juli

Eva-Lotta Lundberg

9 – 15 juli

16 – 22 juli

23 - 29 juli

30 juli – 5 augusti

6 – 12 augusti

13 – 19 augusti

20 – 26 augusti

Pia Deckeman

27 augusti – 2 september

3 – 9 september

Marita Lindroos

10 – 16 september

Oscar Freyre

Åsa Spång Frölund

Marita Killian Engelkrona

Håkan Tofftén

17 – 23 september

Jenny Lennhammar

Eva Göthberg

Måleri och keramik

24 - 30 september 

Monika och Björn Sikehag

Måleri och möbeldesign

1 – 7 oktober

Mikaela Grut

8 – 14 oktober

Henrik Sjöström

15 – 21 oktober

Birgit Angmar-Månsson

22- 28 oktober

Karin Qvarnström

29 oktober– 4 november

Sara Lindqvist

5 – 11 november

12 – 18 november

Tina Persson

19 – 25 november

26 november – 2 december

3 – 9 december

10 – 16 december

Stefan Gustafsson

17– 23 december

24 - 30 dec