Kalender 2022

Grönt datum = Ledigt Rött datum  = Bokat

Kalendarium 2022

Period

Media

Utställare

Teknik

31 dec - 6 januari

7 - 13 januari

Vernissagekort

Ateljé Lilla Frans

Hagsätra Art

Måleri, skulptur

teckning & ljudverk

14 – 20 januari

Vernissagekort

Karin Levander

Bo Levander

Tempera

Olja

21 - 27 januari

Vernissagekort

Pia Rosèn

Anna Bergman

Akvarell


28 januari – 3 februari

Vernissagekort

Annelie Björn

Akvarell, akryl & skulptur

4 – 10 februari

Vernissagekort

Dalila Casanova

Akvarell

11 – 17 februari

Vernissagekort

Lisa Torikka

Högpigmenterad

textilfärg på linnetyg

18 - 24 februari

Vernissagekort

Karl Johansson

Måleri med originella tekniker

25 februari – 3 mars

4 – 10 mars

ProformArt

11 - 17 mars

Vernissagekort

Sigrid Gunnarsson

Lars Hansson Hemsida

Kerstin Gadd Hemsida

Skulptur, akvarell & blandteknik

18 – 24 mars

25 - 31 mars

Barbro Ingvaldsson

1 – 7 april

Eva Selinus

Ilona Bengts

Eira Stavaeus

8 – 14 april

Vernissagekort

Maria Eklund Hemsida

Andja Hofling

Annika Vretinger Hemsida

Akryl, olja & akvarell

15 – 21april

Pamela Luxenburg

22 - 28 april

Vernissagekort

Annelie Björn

Akryl & skulptur

29 april - 5 maj

Monica Dare

Akryl och olja

6 – 12 maj

Helen Ahlin

Eva Möller

Karin Holmqvist Jansson

Akryl, olja och keramik

13 – 19 maj

Ulla - Britt Björklund

20 - 26 maj 

Sara Lindgren

Svetlana Gorodetskaya

Stengodslera och string art

27 maj - 2 juni

Agneta Ljunggren

3 – 9 juni

10 – 16 juni

Lisbeth Ekberg

Foto och glasverk

17 – 23 juni

Carolina Gårdheim

Akryl och mixed media

24 – 30 juni

1 - 7 juli  

Pia Brodersen

Måleri

8 - 14 juli

Sanna Andersson

15 – 21 juli

Linnéa Ekström Ehn

Måleri och textil konst

22- 28 juli

29 juli – 4 augusti

Camilla Helander

5 – 11 augusti

Anna-Moa Vanky

12 – 18 augusti

Lars Eriksson

Florencie Fredriksson

Olja och keramik

19– 25 augusti

Lasse Pettersson

26 augusti – 1 september

Liane Åsberg

Akryl

2 – 8 september

Onsdagsakademin

9– 15 september

"Four shades of realism"

Ulrika Westerberg

Sanna Tomac

Amanda Fletcher

Maura Tavares

16 – 22 september

Eva och Björn Fallström

23 - 29 september 

Marita Lindroos

Rose-Marie Axelsson

Jennie Berg

Camilla Helander

Monica Westerlund

Måleri

30 sept.– 6 oktober

Jenny Lennhammar

Eva Göthberg

Måleri och keramik

7 - 13 oktober

Anna - Maria Johansson

14 – 20 oktober

Birgit Angmar-Månsson

Hans Attorps

Eva Esscher

Olja och textil

21 - 27 oktober

Tia Itkonen

28 oktober – 3 november

Tina Lundgren Johannesson

4 – 10 november

11 – 17 november

Tina Persson

18 – 24 november

25 november – 1 december

Jan W Bergman

2 – 8 december

Hanna Sandberg

9 - 15 december

Bosse Ericsson

Akryl och olja

16– 22 december

23 - 29 december