Grönt datum = Ledigt Rött datum = bokat

Kalendarium 2023

Period

Media

Utställare

Teknik

6 - 12 januari

Vernissagekort

Tina Lundgren Johannesson

Hemsida:www.tinalundgren.com

Akryl

13 - 19 januari

Vernissagekort

Anneli Björn

Akryl, akvarell & skulptur

20 – 26 januari

Vernissagekort

Nytida Ateljé Lilla Frans

Måleri och skulptur

27 januari - 2 februari

3 - 9 februari

Vernisagekort

Pia Rosén

Inga Sundqvist

Akvarell

10 – 16 februari

Vernissagekort

Anna Karin Ljungh

Akvarell, akryl och karamik

17 – 23 februari

24 februari - 2 mars

Stängt p.g.a. underhållsarbeten

Måleri av väggar

3 – 9 mars

10 – 16 mars

Annika Kotz

Helen Sjöstrand

Ewa Iwalla

Anna-Karin Renström

17 – 23 mars

Vernissagekort

Barbro Ingvaldsson

Krita och akvarell

24 – 30 mars

Vernissagekort

Jeanette Milde

Linotryck och akryl

31 mars - 6 april

Håkan Bystedt

Caroline Ottosson

Akryl

7 – 13 april

Vernissagekort

Siiri Nilsson

Akryl, mixed media teknik

14 – 20 april

Anneli Björn

Akryl & skulptur

21 – 27 april

Birgitta Walley

Ewa Rönnberg

Olja, akryl och akvarell

28 april - 4 maj

Camilla Helander

Monica Westerlund

Akryl med collage

5 - 11 maj 

Camilla Lind

12 – 18 maj

Tomas Lange

19 – 25 maj

Vernissagekort

Rahim Gadzhaev

Olja, akryl, akvarell och färgpennor

26 maj - 1 juni 

2 - 8 juni

Farigh Ghaderi

9 – 15 juni

Desirée Ruthström

16 – 22 juni

23 – 29 juni

30 juni – 6 juli

Pia Brodersen

7 – 13 juli

Nathalie Tsikritea

Maria Selin

Tavlor och keramik

14 – 20 juli

21 – 27 juli

Gränsmålarna

28 juli - 3 augusti

4 - 10 augusti

Lars Eriksson

Florencie Fredriksson

11 – 17 augusti

Gränsmålarna

18 – 24 augusti

Henrik Sjöström

25 – 31 augusti

Marita Lindroos

Camilla Helander

Jennie Berg

Rose-Marie Axelsson Eklund

Monica Westerlund

Blandtekniker

1 - 7 september

Catharina Johansson Söderström


8 – 14 september

Erica Odén

15 – 21 september

Målargruppen Penseldraget


22 – 28 september

Maria Noring

Oljemålningar

29  september - 5 oktober

6 – 12 oktober

13 – 19 oktober

20 – 26 oktober

27 oktober - 2 november

3 - 9 november

10 – 16 november

Tina Persson

17 – 23 november

24 – 30 november

1- 7 december

Claudia Isaza, "Artishow"

 8 - 14 december

15 – 21 december

22 – 28 december

29 december - 4 januari 2024