Kalender 2024

Grönt datum = Ledigt       Rött datum  = Bokat

Kalendarium 2024

Period

Media

Utställare

Teknik

5 - 11 januari

12 -18 januari

Vernissagekort

Samlingsutställning



19 – 25 januari

Vernissagekort

Samlingsutställning



26 januari - 1 februari

Vernissagekort



2 - 8 februari

Vernissagekort

Reality Dansteater Hemsida

Länk till festivalen

Bilder och element. (tråd, tejp, en trästol, små hus i kartong)

9 – 15 februari




16 – 22 februari

Vernissagekort


Annika Kotz


23 - 29 februari

Vermissagekort

Camilla Lind

Akryl med struktur

1 – 7 mars

8 – 14 mars

Vernissagekort

Annelie Björn

Målningar, skulpturer & skisser

15 - 21 mars

Vernissagekort


Christian Klingspor

Olja, akvarell & skulptur

22 – 28 mars


29 mars - 4 april

Henrik Sjöström Hemsida

Sammy Lii

Blandteknik på duk


5 – 11 april

Vernissagekort

Camilla Helander

Akryl med collage

12 – 18 april

Vernissagekort

Pamela Luxenburg Hemsida

Jockson Hammer  Hemsida

Akryl, akvarell & mixed media FrameArt

19 – 25 april

Annelie Björn

26 april - 2 maj

Vernissagekort

Insta:Cinna123

Christina Åsbäck 

Akryl & akvarell

3 - 9 maj 

10 – 16 maj

Cicki Jarneberg

www.cickiphoto.com

Stengods & foto

17 – 23 maj

Karin Qvarnsrtröm

24 - 30 maj

31 maj - 6 juni

Olivia Sanchez

7 – 13 juni

Vernissagekort

Ulla-Britt Björklund

Akryl

14 – 20 juni

Nina och Caroline

21 – 27 juni

28 juni - 4 juli

Vernissagekort

Gabriella Lindblom

Jaymie Stellmar Wright

Jonas Pehrsson Hemsida


Akryl & blandtekniker


5 -11 juli

12 - 18 juli

19 – 25 juli

Vernissagekort

Carolina Gårdheim

Akryl & blandteknik

26 juli - 1 augusti

Ingmar Olsson

2 – 8 augusti

Artishow

9 – 15 augusti

Pia Brodersen

Olja

16 – 22 augusti


Lasse Pettersson

23 - 29 augusti 

Jennie Berg

Rose-Marie Axelsson Eklund

Blandtekniker

30 augusti – 5 september

Henrik Sjöström

www.bastardvisionz.com

Blandteknik

6 – 12 september

Målargruppen Penseldraget

Insta:målargruppen_penseldraget

Olja & akryl

13 – 19 september

Owe Ryderberg & Nils Backman

20 – 26 september

Tomas Lange

Foto

27 september - 3 oktober

Barbro Ingvaldsson

4 - 10 oktober

Sigrid Gunnarsson

Maria Gunnarsson

Måleri & skulptur

11 - 17 oktober

Lena Ehn

Lisa Leander Ahlgren

18 – 24 oktober

25 - 31 oktober

Carina Ihd

1 - 7 november

8 – 14 november

Håkan Bystedt

Akryl & teckningar i blyerts/kol

15 - 21 november

22 – 28 november

Annelie Björn

29 november – 5 december

Jenny Lennhammar

Eva Göthberg

6 – 12 december

13 - 19 december


20– 26 december


27 december -  2 januari 2025